Makijaż permanentny

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że perfekcyjny makijaż potrafi zdziałać cuda. Podkreślone rzęsy, usta, a także idealnie gładka cera sprawiają, że czujemy się bardziej pewne siebie i zadbane. Codzienne używanie wysokiej jakości kosmetyków wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a także wydawania sporych sum pieniędzy - doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest zainwestowanie w makijaż permanentny. Ta nowoczesna forma trwałego makijażu pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnego, a przy tym podkreślającego wszelkie kobiece walory efektu. Kreski na powiekach, brwi, a także kontur oraz kolor ust w formie permanentnego makijażu sprawiają, że nie trzeba spędzać co rano czasu przed lustrem - raz wykonany makijaż utrzymuje się nawet do trzech lat. Idealnie dobrany odcień pigmentu oraz wykorzystanie produktów renomowanych marek umożliwią osiągnięcie w pełni satysfakcjonującego efektu. Dzięki profesjonalnie wykonanym kreskom, można nadać twarzy wyrazistości oraz zupełnie nowego wyglądu, a także skorygować drobne defekty. Zabieg makijażu permanentnego jest obecnie niezwykle popularny - ceniąc sobie własny czas i komfort coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu usługę kosmetyczną.

Makijaz permanentny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób o nieregularnych rysach, uczulonych na kosmetyki, czy też takich, które z różnych powodów zdrowotnych nie mają brwi i rzęs. Z tego rodzaju zabiegu kosmetycznego zadwolone będą również kobiety bardzo aktywne zawodowo, dla których cenna jest każda minuta - makijaż permanentny oczu i ust pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie, aby zapewnić maksymalny komfort i przygotować skórę do wprowadzenia pigmentu. Istnieje wiele czynników, które uniemożliwiają wykonanie makijażu permanentnego, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z przeciwskazaniami. Makijaż permanentny nie może być wykonany m.in. u kobiet w ciąży, osób cierpiących na łuszczycę lub przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

PIELĘGNACJA PRZED I PO MAKIJAŻU TRWAŁYM

Kreska górna i dolna

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego

 1. Istotne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie skóry powiek.
 2. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca).
 3. Warto też zastanowić się nad wykonaniem henny rzęs, ponieważ po zabiegu nie można ich malować przez min. 10 dni.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałeg

Przez 10 dni po zabiegu:

 1. Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
 2. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
 3. Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
 4. Nie stosować cieni i maskary do rzęs.
 5. Krem pod oczy i na powieki wklepywać w odległości 0,5 – 1 cm od pigmentowanych kresek.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

 1. Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
 2. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego

Brwi

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego brwi

Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – należy ją nawilżyć, zgrubiała i matowa – wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, skóra jest wówczas gładka, elastyczna i przy odpowiedniej pielęgnacji – nawilżona.

Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i utrzymują się w takim stanie dłuższy czas.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego przez 10 dni po zabiegu

 1. Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
 2. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
 3. Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
 4. Brwi należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą kremu z witaminą E , wzmacniającego ochronę skóry, który otrzymują państwo przy zabiegu.

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

 1. Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
 2. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
Usta

Pielęgnacja przed wykonaniem makijażu trwałego ust:

 1. Obowiązkowo należy przyjmować tabletki HEVIRAN 800 – 2 razy dziennie przez 3 dni przed zabiegiem. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, chroni przed wystąpieniem opryszczki. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego, zabieg powinniśmy wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego zagojenia się opryszczki. Nieregularne przyjmowanie HEVIRANU lub całkowity brak przyjmowania HEVIRANU upoważnia nas do odmówienia wykonania zabiegu i przesunięcia wizyty na dalszy termin.
 2. Istotne jest, żeby zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust. Spierzchnięte i spękane usta słabiej przyjmują pigment.
 3. Należy też zadbać o skórę wokół ust, zwłaszcza, jeśli kształt ust miałyby być naddawany lub też wykonywany miałby być efekt Lip Light. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, które uelastyczniają i wygładzają skórę oraz drobne zmarszczki mimiczne tworzące się wokół ust. Skóra staje się miękka i nawilżona.

Tak przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta są bardziej wyraziste, mają bardziej soczysty kolor i utrzymują się w takim stanie przez dłuższy czas.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu trwałego ust

Przez 10 dni po zabiegu:

 1. Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800.
 2. Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
 3. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
 4. Nie należy chodzić do sauny, solarium, korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
 5. Usta należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze 3 dni, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą kremu z witaminą E, wzmacniającego ochronę skóry, który otrzymują państwo przy zabiegu.
 6. Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane tonikiem (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji).

UWAGA!!! W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia!

Po zagojeniu:

 1. Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
 2. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
 3. Usta będą zawsze wyglądać świeżo i kusić kolorem, gdy zastosujemy nawilżacze i błyszczyki do ust (np. balsamy oraz kremy z masłem shea)

Pielęgnacja po makijażu trwałym

W 4 ~ 7 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50 % barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Podczas obowiązkowej korekty efekt zabiegu jest wzmacniany.

Przestrzegając instrukcji, utrzymacie swój makijaż przez wiele lat w idealnej kondycji.

Przez 10 dni po zabiegu:

 1. Nie trzeć, nie dotykać, nie moczyć skóry w miejscu pigmentacji.
 2. Skóra poddawana barwieniu w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane.
 3. Nie należy chodzić do sauny, solarium, na basen z chlorem.
 4. Usta i brwi należy nawilżać raz dziennie przez pierwsze trzy dni, Kremem z Wit E – wzmacniającym regenerację skóry.
 5. Usta dezynfekować specjalnym tonikiem kilka razy dziennie, szczególnie po posiłkach i napojach.

Po zagojeniu:

 • Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
 • Stosować nawilżacze i błyszczyki na usta balsamy z masłem shea lub krem z witaminą E
 • Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.