Fale radiowe

Na co działa energia fal radiowych?

Energia fal radiowych jest stosowana w zabiegach, które skutecznie modelują sylwetkę, redukują cellulit i tłuszcz, rozgrzewają włókna kolagenowe do 45-60 stopni C, czego efektem jest przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka. Następuje stymulacja fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Działają przyczynowo a nie tylko na same objawy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenianie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Głębokie kontrolowane podgrzewanie podskórnych warstw tłuszczu, napinanie tkanek oraz przyspieszanie krążenia krwi umożliwiają drenaż złogów tłuszczu przez układ limfatyczny, dzięki czemu cellulit ulega zmniejszeniu.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem należy unikać czynności, które mogą spowodować podrażnienie skóry. Dotyczy to również opalania (na słońcu oraz solarium). Szanse na to, że zabieg zostanie przeprowadzony u osoby mającej np. oparzenia słoneczne, są niewielkie, ponieważ taki pacjent z dużym prawdopodobieństwem może odczuwać ból w wyniku dodatkowego nagrzewania już uszkodzonej skóry, jednak zdrowa opalenizna nie stanowi przeciwwskazań do zabiegu. Przed rozpoczęciem terapii bardzo istotne jest przedyskutowanie powodów, dla których zabieg ma być przeprowadzony. Klientka powinna się upewnić, że taki zabieg może zapewnić rezultaty i wygląd, których oczekuje. Przed zabiegiem powinien zostać przeprowadzony wywiad dotyczący zdrowia klientki, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do zabiegu. Klientka powinna zostać poproszona o podpisanie formularza zgody na zabieg, co oznacza, że została poinformowana i zrozumiała, jakie możliwe ryzyko i korzyści są związane z procedurą. Osoba przeprowadzająca zabieg może również zrobić zdjęcia w celu późniejszego porównania stanu przed i po zabiegu. Niektóre klientki natychmiast po zabiegu doświadczają łagodnego zaczerwienienia skóry, które zazwyczaj ustępuje bardzo szybko, dlatego też pacjent może wrócić do pracy i normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Czy to boli i jakie są możliwe komplikacje?

Podczas zabiegu klientka będzie odczuwać ciepło za każdym razem, kiedy energia fal radiowych działa na skórę i leżące pod nią tkanki. Ponieważ próg tolerancji bólu różni się u różnych osób, trudno ocenić, jak intensywne doznania towarzyszą podczas zabiegu. Najczęściej zgłaszanym skutkiem ubocznym zabiegów wykorzystujących energię fal radiowych są opuchlizna i zaczerwienienie. Niektóre osoby zgłaszają także uczucie suchości skóry na obszarze poddawanym zabiegowi. Po zabiegu u niektórych klientek może dojść do niewielkiego zwiększenia ilości wydalanego moczu, jest to spowodowane drenażem przez układ limfatyczny nadmiaru płynów znajdujących się między komórkami na obszarze poddawanym zabiegowi podczas terapii. Ten nadmiar jest następnie usuwany z moczem.

Dlaczego fale radiowe są właściwym dla mnie zabiegiem?

Zabiegi RF są doskonałym wyborem dla każdego, kto jest dotknięty nadmiarem lub obwisłością skóry, ponieważ modelują i konturują obszary twarzy i szyi, wygładzają zmarszczki, zmarszczki mimiczne, zmniejszają miejscowe złogi tłuszczu, naciągają luźną lub obwisłą skórę, będącą wynikiem ciąży lub liposukcji. Są też znakomitym rozwiązaniem dla osób mających cellulit, którego chcą się pozbyć. Wszystkie te problemy to zmiany, które z różnych powodów następują w skórze lub pod nią. Dzięki temu, że zabieg falami radiowymi może selektywnie ogrzewać tkankę tłuszczową i cellulit bez wykorzystywania światła, zabieg ten jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku i o każdym typie skóry.

Ilu zabiegów będę potrzebowała?

Typowa seria zabiegów składa się z 6-8 sesji. Każda sesja trwa od 15 do 30 minut (w zależności od obszaru, jaki jest poddawany zabiegowi). Dla klientek poszukujących długotrwałych, wzmocnionych rezultatów dostępna jest również możliwość przeprowadzania zabiegów podtrzymujących.

Czy jest to bezpieczne?

TAK. Zabieg falami radiowymi to:

  • Praktycznie bezbolesny, nieinwazyjny zabieg bez użycia skalpela niewymagający zwolnienia z pracy na czas leczenia – możesz wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po zabiegu.
  • Precyzyjne ogrzewanie na wybranym obszarze, które zapewnia bezpieczny i skuteczny zabieg.
  • Zabieg skuteczny dla każdego rodzaju i koloru skóry.
  • Zabieg, który nie wymaga żadnych lekarstw ani nie ma efektów ubocznych.

Czy podczas zabiegu odczuwalny jest dyskomfort?

Zabieg falami radiowymi skupia energię dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, więc zabieg jest praktycznie bezbolesny. Podczas zabiegu może być odczuwane przyjemne delikatne uczucie ciepła. Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, a także uczucie ciepła na skórze. Obydwa efekty są ściśle związane z zabiegiem i powinny zniknąć mniej więcej w ciągu godziny po zabiegu.

Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem wysoce skoncentrowanego koktajlu medycznego Mesafill Tone którego formuła , nawilża i doskonale rewitalizuje skórę. Zawiera aktywne składniki, które udoskonalają wygląd estetyczny i ścisłość naskórka wykazując silne działanie ujędrniające. Dzięki temu produktowi skóra natychmiast zyskuje gładszy, zdrowszy i młodszy wygląd. Mesofill TONE jest nowoczesnym preparatem liftingującym oraz ujędrniającym stosowanym do twarzy i całego ciała

WYSOCE AKTYWNE NATURALNE SKŁADNIKI:

OLEJEK ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW

Olejek ze słodkich migdałów to doskonały środek, który dzięki zdolnościom zatrzymywania wody w naskórku, sprawia, że staje się ona miękka i ukojona. W jego skład wchodzi głównie kilka leczniczych kwasów: kwas oleinowy (65 – 68%), kwas linolowy (24 – 26%), kwas palmitynowy (6 –8%) oraz kwas stearynowy (1 – 2%). Oprócz kwasów w olejku migdałowym znajdziemy także wiele witamin (A, B1, B2, B6, E i D) oraz składników mineralnych. Dodatkowo wzbogaca komórki skórne w witaminy A, E, D oraz witaminy z grupy B.

KOLAGEN I ELASTYNA

Kolagen i elastyna są to podstawowe białka tkanki łącznej skóry. Kolagen ułatwia regenerację komórek, zdecydowanie wpływa na ujędrnienie skóry. Elastyna natomiast pomaga skórze utrzymać naturalną elastyczność i sprężystość przez zatrzymanie wody.

WITAMINA A I E

Witamina A (Retinol) działa jako przeciwutleniacz, który neutralizuje wolne rodniki będące przyczyną uszkodzenia komórek i tkanek. Powoduje stopniowe wygładzenie zmarszczek, poprawę wilgotności i sprężystości skóry, a także zmniejsza świecenie się skóry oraz uszkodzenia posłoneczne. Witamina A przyspiesza odnowę komórkową, jednocześnie zwiększając produkcję kolagenu, a co za tym idzie – nadaje skórze młodszego wyglądu. Witamina E jest pomocna w przypadku uszkodzeń posłonecznych, wygładza zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia się skóry, a także zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka. Jest dobrze przyswajana przez skórę, a ponadto wspomaga penetrację innych składników. Odgrywa także istotną rolę w zapobieganiu nadmiernej degeneracji DNA komórki.

KOENZYM Q10

Koenzym Q10 działając długookresowo regeneruje naskórek oraz skórę właściwą, zmniejszając uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. Zastosowanie koenzymu Q10 prowadzi do znacznej poprawy wytrzymałości, elastyczności, a także jędrności skóry. Ponadto, Koenzym Q10 jest odpowiedzialny za dostarczenie komórkom energii, jest również doskonałym antyutleniaczem chroniącym przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Koenzym Q10 aktywizuje energię komórek, a tym samym ich regenerację – zmarszczki w widoczny sposób wygładzają się.

ZABIEGI KOSMETYCZNE Z MESOFILL TONE

Koktajle Mesofill to rewelacyjne kosmeceutyki, których źródłem jest doświadczenie medyczne międzynarodowego zespołu ekspertów. Dzięki zastosowaniu wielowarstwowych liposomów koktajle Mesofill są preparatami dedykowanymi do zabiegów radiofrekwencji. Do użycia w tych zabiegach są rekomendowane przez Akademię Medyczną (Magistra Antiaging Medical Academy), która ściśle współpracuje w tym zakresie z Uniwersytetem w Pawii (Università di Pavia), Uniwersytetem Fryderyka II (Università Degli Studi Federico II) oraz II Uniwersytetem w Neapolu (Seconda Università Degli Studi di Napoli).

Kosmeceutyki Mesofill nie zawierają parabenów a podstawą ich składu są naturalne substancje aktywne, nie wpływające na gospodarkę hormonalną organizmu.

Kosmeceutyki Mesofill są opracowane przez zespół badawczy i wynalazcę urządzenia do mezoporacji ACTHYDERM Renato Torre i zgodne z technologią ACTHYDERM.

Czas zabiegu 60minut / 90 minut